מקדם אתרים

יש לכם עסק בתחילת הדרך? העסק שלכם תקוע ואתם מביניים שאתם צריכים מומחה לשיווק באינטרנט? זה הזמן לבחור מקדם אתרים. רגע לפני שאתם נותנים את המושכות למומחה, עליכם להבין קודם כל מיהו וכיצד לבחור אותו נכון.

מיהו מקדם אתרים?

תפקידו הוא לגרום לאתר שלכם להופיע בכמה שיותר ביטויים בדף הראשון בגוגל. את התפקיד שלו ניתן לחלק ל 3.

קידום אתרים אורגני– דחיפת האתר לדף הראשון בתוצאות האורגניות דרך אופטימיזציה לאתר, חקר מילות מפתח, בניית קישורים חיצוניים, הזנת תוכן איכותי לאתר ועוד.

קידום אתרים ממומן –  ניהול קמפיין מודעות עליהם תשלמו סכום מסוים מראש לגוגל, וסכום למקדם על ניהול הפרויקט. מדובר בהופעה ב 4 התוצאות הראשונות בגוגל שבצידן מופיע הכיתוב “מודעה”.

ניהול מוניטין –  דחיקת תוצאות שליליות מהדף הראשון ע”י קידום תוצאות חיוביות. נעשה לרוב על שמות של בעלי חברות או מקצוע שיש עליהן פרסום שלילי בדף הראשון בגוגל.

חשוב להבין: לא כל מקדם אתרים מספק את 3 השירותים הללו. ישנם רבים שמספקים רק 1-2 מהשירותים.

מקדם אתרים seo

בדקו את הרקע של מקדם האתרים

מקדם אתרים צריך להיות בוגר קורס קידום אתרים. נכון, אפשר ללמוד את התחום לבד, אבל אם המקדם למד בקורס כלשהו, סימן שהוא למד את התחום לעומק, באופן עדכני ואתם יכולים להיות בטוחים שיש לו ידע רחב בתחום. יחד עם זאת, חשוב להבין: קורס קידום אתרים הוא רק ההתחלה של הלימודים. הקורס פותח את העיניים, מספק ידע ותרגול, אבל עיקר הלימוד המעשי נובע מתוך ניסיון.

העדיפו מקדם אתרים עם ניסיון

כאשר מגיע הזמן לבחור מקדם אתרים, חשוב לוודא שיש לו ניסיון של שנתיים לפחות בתחום ולא לבחור ישר אחד לאחר שהוא סיים את הקורס. בכל מקרה רוב מקדמי האתרים עובדים כמה שנים כשכירים בחברות קידום שונות או אצל מקדמים מנוסים לפני שהם יוצאים לדרך עצמאיים. מדוע כדאי לבחור במקדם עם ניסיון של שנתיים לפחות?

  • הוא צובר עוד ידע בזמן הזה.
  • הוא מתמודד עם אתגרים ולומד כיצד לפתור בעיות, מה שלא בהכרח יצוץ בכל קורס.
  • הוא לומד מהטעויות שלו.
  • הוא לומד מניסיונם של אחרים ואם הוא עובד בחברה ממש טובה הוא יוצא לקורסים בנושאים מקבילים שהופכים אותו למקדם אתרים טוב יותר. למשל קורס מעמיק בגוגל אנליטיקס.
  • הוא לומד לעבוד עם סוגי אתרים שונים: חנויות, פורטלים, אתרים קטנים ועוד.
  • הוא יוצר קשרים רבים עם מקדמי אתרים וחברות – עניין מאוד חשוב לצורך החלפת קישורים.

קידום אתרים בגוגל

על מה עוד חשוב להקפיד כאשר בוחרים מקדם אתרים?

איך ספק שבחירת מקדם אתרים יכולה להיות כאב ראש לא קטן. מעבר למה שנכתב עד כה, חשוב לבדוק אתו את הדברים הבאים:

  1. מה בדיוק אתה עושה בשביל לקדם את האתר?– קידום אתרים אורגני הוא לא סוד. אם הוא לא מפרט בדיוק מה הוא עושה – יש לכם ממה לחשוש.
  2. האם אקבל דוחות בסוף כל חודש – כדאי להעדיף מקדם אתרים שמספק דוחות מפורטים כולל השוואה לחודשים קודמים ובין היתר גם פירוט הקישורים שנבנו והתוכן שעלה לאתר.
  3. כמה תוכן יעלה לאתר וכל כמה זמן – רצוי שלפחות פעמיים בשבוע יעלה תוכן איכותי לאתר שלהם. באתרים חדשים בתחומים תחרותיים, רצוי שיעלה אפילו יותר.
  4. האם יש תקופת התחייבות ? – יש מקדמים שירצו התחייבות בחוזה לשנה או חצי שנה ויש כאלה שלא ידרשו. לפני שאתם חותמים, תוודאו שאם נדרשת התחייבות, שאתם באמת יכולים לעמוד מבחינה תקציבית בתקופה שכן פרישה באמצע, תהיה סתם בזבוז כסף. חשוב להבין שקידום אורגני מתחיל לעבוד בפרק זמן שנע בין 4 חודשים לשנה.

 

רוצים לקדם את האתר שלכם ולהשיג לקוחות חדשים? פנו לBest-SEO:
03-9763333

שימוש בתמונות

מטב את השימוש שאתה עושה בתמונות

ייתכן שנדמה לך כי תמונות הן רכיב ברור של האתר שלך, אך באפשרותך למטב את השימוש אתה עושה בהן. לכל התמונות יכול להיות שם קובץ ייחודי ומאפיין “alt”, ועליך לנצל את שניהם.

המאפיין “alt” מאפשרת לך לציין טקסט חלופי עבור התמונה, למקרה שלא ניתן יהיה להציגה מסיבה כלשהי.

מדוע להשתמש במאפיין זה? אם משתמש מציג את האתר שלך בדפדפן שלא תומך בתמונות, או משתמש בטכנולוגיות חלופיות, כגון קורא מסך, תוכנו של המאפיין alt מספק מידע על התמונה.

 

סיבה אחרת היא שאם אתה משתמש בתמונה קישור, טקסט ה – alt של התמונה משמש בדומה לטקסט הקישור של קישור טקסט. עם זאת, איננו ממליצים להשתמש בתמונות רבות מדי כקישורים בניווט האתר שלך, במקרים שבהם ניתן להשתמש בקישורי טקסט לאותה מטרה. לבסוף, מיטוב שמות הקבצים וטקסט ה – alt של התמונות מקל על פרוייקטי חיפוש תמונות כגון חיפוש תמונות של Google להבין טוב יותר את התמונות שלך.

שיטות עבודה מומלצות עם תמונות

השתמש בשמות קבצים וטקסט alt קצרים, אך תיאוריים – כמו חלקים רבים אחרים של הדף הזקוקים לאופטימיזציה, שמות קבצים וטקסט alt (עבור שפות ASCII) הם במיטבם כאשר הם קצרים, אך תיאוריים.
הימנע מ:
 שימוש בשמות קבצים כלליים, כגון “1 jpg” “, pic.gif ,” “image .1 jpg. ” במידת האפשר (אתרים מסוימים עם מאות תמונות עשויים לשקול אוטומציה של מתן השמות לתמונות).
 כתיבת שמות קבצים ארוכים במיוחד.
 העמסת מילות מפתח בטקסט alt או העתקה והדבקה של משפטים שלמים.

ספק טקסט alt בעת שימוש בתמונות כקישורים – אם תחליט להשתמש בתמונה כקישור, מילוי טקסט ה – alt שלה עוזר ל – Google להבין יותר על הדף שאליו אתה מקשר. דמיין כי את הכותב טקסט קישור עבור קישור טקסט.
הימנע מ:
 כתיבת טקסט alt ארוך במיוחד, שעלול להיחשב כספאם
 שימוש בקישורי תמונות בלבד לצורך הניווט באתר שלך

אחסן תמונות בספרייה משלהן – במקום שקובצי תמונה יהיו מפוזרים בספריות וספריות משנה רבות ברחבי התחום שלך, שקול לרכז את התמונות בספרייה אחת (לדוגמה,/brandonsbaseballcards.com/images). שיטת עבודה זו מפשטת את הנתיב אל התמונות שלך.
השתמש בסוגי קבצים נתמכים נפוצים – רוב הדפדפנים תומכים בתבניות תמונה PNG ,GIF ,JPEG – ו BMP. כמו כן, מומלץ כי הסיומת של שם הקובץ תהיה תואמת לסוג הקובץ.

המאמר פורסם במקור בתאריך 13.11.09 על ידי Google וכל הזכויות שמורות להם.