תיאור אתר במנועי החיפוש

השתמש במתא תג “description”

המתא תג “description” (תיאור) של דף מספק ל – Google ולמנועי חיפוש אחרים תקציר של נושא הדף.בעוד כותרת דף עשויה להיות מספר מילים או ביטוי, מתא תג של תיאור של דף עשוי להיות משפט או שניים או פסקה קצרה. הכלים למנהלי אתרים של Google מספקים מקטע ניתוח תוכן שימושי, שיביא לתשומת ליבך מתא תגים של תיאור שהם קצרים מדי, ארוכים מדי או חוזרים על עצמם פעמים רבות מדי (אותו מידע מוצג גם עבור תגי). בדומה לתג <title>, המתג תג של תיאור מוצב בתוך התג <head> של מסמך ה – HTML.  מתא תגים של תיאור הם חשובים מפני ש – Google עשוי להשתמש בהם כקטעים עבור הדפים שלך. שים לב כי אנו אומרים “עשוי”, מפני ש – Google עשוי לבחור להשתמש במקטע רלוונטי של הטקסט הגלוי של הדף שלך אם הוא מצליח למצוא התאמה טובה לשאילתה של משתמש. לחלופין, Google עשוי להשתמש בתיאור האתר שלך שב – Open Directory Project, אם האתר שלך מפורט שם (למד כיצד למנוע ממנועי חיפוש להציג נתוני ODP). הוספת מתא תגים של תיאור לכל אחד מהדפים באתר היא שיטת עבודה מומלצת תמיד, למקרה ש – Google לא ימצא התאמה טובה של טקסט לשימוש בקטע הטקסט.הבלוג Webmaster Central Blog כולל פרסום אינפורמטיבי בנושא שיפור קטעי הטקסט עם מתא תגים של תיאור טובים יותר. קטעי הטקסט מופיעים מתחת לכותרת הדף ומעל ל – URL של הדף בתוצאת חיפוש. מילים בקטע הטקסט מודגשות כאשר הן מופיעות בשאילתה של המשתמש. ההדגשהמסייעת למשתמש לדעת אם התוכן שבדף תואם למה שחיפש. להלן דוגמה נוספת, המציגה הפעם קטע טקסט ממתא תג של תיאור בדף עמוק יותר (שבאופן אידיאלי יש לו מתא תג של תיאור ייחודי משלו), המכיל מאמר.

שיטות עבודה מומלצות עם מתא תגים של תיאור

 סכם במדויק את תוכנו של הדף – כתוב תיאור שיספק למשתמשים מידע ועניין אם יראו את המתא תג של תיאור כקטע טקסט בתוצאת חיפוש.

הימנע מ:

  •  כתיבת מתא תג של תיאור שאינו קשור לתוכנו של הדף
  •  שימוש בתיאורים כלליים, כגון “זהו דף אינטרנט” או “דף על כרטיסי בייסבול”
  •  מילוי התיאור עם מילות מפתח בלבד
  •  העתקה והדבקה של תוכן המסמך כולו למתא תג של התיאור

 

 השתמש בתיאורים ייחודיים עבור כל דף – מתא תג של תיאור שונה עבור כל דף עוזר הן למשתמשים והן ל – Google, בייחוד בחיפושים שבהם משתמשים עשויים לקבל מספר דפים בתחום שלך (לדוגמה, חיפושים באמצעות האופרטור : site). אם האתר שלך כולל אלפי או אפילו מיליוני דפים, סביר להניח כי יצירה ידנית של מתא תגים של תיאור אינה בגדר האפשר.במקרה כזה, באפשרותך לייצר אוטומטית מתא תגים של תיאור בהתבסס על תוכנו של כל אחד מהדפים.

הימנע מ:

  •  שימוש במתא תג של תיאור יחיד בכל דפי האתר או בקבוצה גדולה של דפים

המאמר פורסם במקור בתאריך 13.11.09 על ידי Google וכל הזכויות שמורות להם.