שימוש בתמונות

מטב את השימוש שאתה עושה בתמונות

ייתכן שנדמה לך כי תמונות הן רכיב ברור של האתר שלך, אך באפשרותך למטב את השימוש אתה עושה בהן. לכל התמונות יכול להיות שם קובץ ייחודי ומאפיין “alt”, ועליך לנצל את שניהם.

המאפיין “alt” מאפשרת לך לציין טקסט חלופי עבור התמונה, למקרה שלא ניתן יהיה להציגה מסיבה כלשהי.

מדוע להשתמש במאפיין זה? אם משתמש מציג את האתר שלך בדפדפן שלא תומך בתמונות, או משתמש בטכנולוגיות חלופיות, כגון קורא מסך, תוכנו של המאפיין alt מספק מידע על התמונה.

 

סיבה אחרת היא שאם אתה משתמש בתמונה קישור, טקסט ה – alt של התמונה משמש בדומה לטקסט הקישור של קישור טקסט. עם זאת, איננו ממליצים להשתמש בתמונות רבות מדי כקישורים בניווט האתר שלך, במקרים שבהם ניתן להשתמש בקישורי טקסט לאותה מטרה. לבסוף, מיטוב שמות הקבצים וטקסט ה – alt של התמונות מקל על פרוייקטי חיפוש תמונות כגון חיפוש תמונות של Google להבין טוב יותר את התמונות שלך.

שיטות עבודה מומלצות עם תמונות

השתמש בשמות קבצים וטקסט alt קצרים, אך תיאוריים – כמו חלקים רבים אחרים של הדף הזקוקים לאופטימיזציה, שמות קבצים וטקסט alt (עבור שפות ASCII) הם במיטבם כאשר הם קצרים, אך תיאוריים.
הימנע מ:
 שימוש בשמות קבצים כלליים, כגון “1 jpg” “, pic.gif ,” “image .1 jpg. ” במידת האפשר (אתרים מסוימים עם מאות תמונות עשויים לשקול אוטומציה של מתן השמות לתמונות).
 כתיבת שמות קבצים ארוכים במיוחד.
 העמסת מילות מפתח בטקסט alt או העתקה והדבקה של משפטים שלמים.

ספק טקסט alt בעת שימוש בתמונות כקישורים – אם תחליט להשתמש בתמונה כקישור, מילוי טקסט ה – alt שלה עוזר ל – Google להבין יותר על הדף שאליו אתה מקשר. דמיין כי את הכותב טקסט קישור עבור קישור טקסט.
הימנע מ:
 כתיבת טקסט alt ארוך במיוחד, שעלול להיחשב כספאם
 שימוש בקישורי תמונות בלבד לצורך הניווט באתר שלך

אחסן תמונות בספרייה משלהן – במקום שקובצי תמונה יהיו מפוזרים בספריות וספריות משנה רבות ברחבי התחום שלך, שקול לרכז את התמונות בספרייה אחת (לדוגמה,/brandonsbaseballcards.com/images). שיטת עבודה זו מפשטת את הנתיב אל התמונות שלך.
השתמש בסוגי קבצים נתמכים נפוצים – רוב הדפדפנים תומכים בתבניות תמונה PNG ,GIF ,JPEG – ו BMP. כמו כן, מומלץ כי הסיומת של שם הקובץ תהיה תואמת לסוג הקובץ.

המאמר פורסם במקור בתאריך 13.11.09 על ידי Google וכל הזכויות שמורות להם.