הדרך הטובה והבטוחה ביותר לקדם את האתר שלכם אל המיקום המבוקש בתוצאות החיפוש היא קידום אתרים אורגני. המושג מתייחס אל טכניקות קידום המתבססות על איכות ועבודה יסודית. מקדמי האתרים אשר דוגלים בשיטת הקידום האורגני יוכלו להציג תוצאות טובות כבר לאחר כמה שבועות או כמה חודשים, הם מבססים את עבודתם על תכנים כתובים מקוריים ומקצועיים, בניית קישורים נכונה תוך יצירת קשר למטרת שיתוף פעולה עם בעלי אתרים בתחום, אופטימיזציה למבנה האתר ועוד.

קידום אתרים אורגני בעזרת הפצת תכנים

אם בעבר ניתן היה לקדם כל אתר תוך שימוש בקישורים זולים ותוכן לא איכותי, כיום כבר לא ניתן לעשות זאת. גם כאשר נראה כי בטווח הקצר מושגת התוצאה הדרושה, בטווח הארוך יאתרו מנועי החיפוש את שיטת הקידום הפסולה ויענישו את האתר בהתאם. קידום אתרים אורגני חכם יש לבסס רק על פרסום תכנים מקצועיים מקוריים הנכתבים בצורה ידידותית לגולשים. מנועי החיפוש חכמים מספיק בכדי לזהות את הערך המוסף אותו מציע התוכן לגולשים.

פרט לאיכות התוכן יש להתייחס גם לאתרים בהם מתפרסמים התכנים. בעבר נהגו מקדמי אתרים לעשות שימוש רב באתרים המפיצים מאמרים מקצועיים ללא עלות או אתרי סימניות, כיום התמורה של האתרים הללו לקידום האתר עומדת בספק. קידום אתרים אורגני חכם מתבסס על הפעלת בלוגים, אתרי לוויין והפצת תוכן מקצועי תוך איתור פלטפורמות מתאימות ברשת וגם ברשתות החברתיות. לא ניתן להתעלם מהכוח לו זוכות הרשתות החברתיות בתחום הקידום ובקרב הגולשים.

החלפת קישורים תוך קידום אתרים אורגני

קישורים נכנסים איכותיים עודם האמצעי הטוב ביותר למטרת קידום אתרים. מקדמי אתרים בישראל ובעולם כולו מחפשים אחר שיתופי פעולה המאפשרים להם החלפת קישורים פורה זה עם זה. קידום אתרים אורגני מתבסס על בניית מפת קישורים הכוללת החלפות קישורים עם בעלי אתרים העוסקים בתחום דומה וגם קניית קישורים. חברות קידום מפעילות אתרי מאמרים, בלוגים ושאר אתרים המספקים קישורים איכותיים לאתרים מסוגים שונים.

החלפות קישורים יש לבצע תוך התייחסות לסוג האתר, דירוג האתר במנועי החיפוש והמיקום ממנו יוצא הקישור. את הקישורים כדאי יהיה להוציא מתוך טקסט, כאשר העמוד אינו מוציא קישורים נוספים אחרים. איכות היא מילת המפתח, כאשר מדובר בקישור טבעי המשרת את טובת הגולשים גם מנועי החיפוש יראו בו רצוי וידרגו אותו בהתאם. הקפדה על הרכבת מפת קישורים איכותית נושאת פירות, יש לבחון היטב את איכות הקישורים ולהרכיב מפה מגוונת ואיכותית.