מה זה שירותי ענן ולמי זה מתאים?

יותר ויותר בזמן אחרון נשמע צמד של מילים “שירותי ענן” או “מחשוב ענן”. בעקרון זה מכלול שירותים אשר עוזר לעסקים ואנשים פרטיים לאחסן ולנהל נתונים בעזרת הרשת. במציאות של היום זה שירות שנדרש כמעט לכל אחד יום יום. חברה ענקית בשם “אמזון” עוד בתחילת שנות אלפיים השיקה את השירות והציעה ללקוחותיה שירותים ופתרונות תקשורת, אחסון, תשתית ובסיסי נתונים.

יתרונות של מחשוב ענן

קודם כל מהירות ונגישות. חברות וארגונים נהנים מגיבוי מידע בצורה מהירה ויעילה ובנוסף גם מקבלים גישה לאותם נתונים מכל מקום בעולם, כמובן בתנאי שיש חיבור לרשת. זה מאוד נוח ובמיוחד כאשר מדובר על ארגונים גדולים שיש להם מספר רב של עובדים, מכיוון שבשיטה הזאת כל עובד בעל גישה יכול לגשת לאותם קבצים הנדרשים מכל נקודה בעולם ובכל הזמן.

מה זה שירותי ענן ולמי זה מתאים

דבר נוסף, זה אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות וגמישות של שירות. תמיד ניתן לשנות, להקטין או להגביל את המשבים לפי הדרישה שלכם בעזרת פנייה לשירות לקוחות.

יתרון נוסף עבור משתמשים בשירות זה חיסכון בעלויות. אין צורך לרכוש ציוד נוסף , אין גם צורך לתחזק מערך שלם לצורך טיפול בשרת. כאשר משתמשים במחשוב ענן כל תהליך התחזוקה נעשה על ידי אותה חברה ספק, שדרכה אתם רכשתם את השירות.

נקודה שהיא חשובה לא פחות זה ביצוע גיבויים. בתקופה אחרונה יותר ויותר עסקים מבינים את חשיבות עניין של גיבויי. במידה ומשתמשים בשירות מחשוב ענן הנושא החשוב מטופל על ידי אותה חברה ספק. אז על פניו נראה שזו טכנולוגיה מצוינת, אבל כמו בכל דבר גם בה ישנם חסרונות. אבל עד כמה הם קריטיים, אתם תחליטו לבד.

מה זה שירותי ענן

חסרון הראשון זה תלות ברשת אינטרנט. הרי כל הטכנולוגיה תלוי ב100% בחיבור לרשת אינטרנט שהוא יציב ובעל מהירות גבוהה. ביננו החיסרון הזה לא נראה כל כך “מפחיד” מכיוון שכמעט בכל מקום בעולם ישנו חיבור לרשת כך שזה לא נראה כבעיה.

חסרון נוסף, זה תקלות טכניות. כמו בכל טכנולוגיה גם כאן יכולות לקרות תקלות. האם זה אמור להפריע לקבל החלטה? לא נראה לנו.

אבל מה שכן יכול להוות בעיה – זה עניין של אבטחה. למרות שכל ספקי השירות דרוכים וכל הזמן מעדכנים את רמות האבטחה, עדיין ישנו סיכוי לפריצה. לכן ההמלצה החמה, שלפני בחירה של ספק מחשוב ענן תבדקו את העמידות שלהם בסטנדרטים הגבוהים באבטחת מידע וגם את כל מה שקשור להצפנה.