אחת הטכניקות הוותיקות ביותר לקידום אתרים ושירותים עסקיים ברשת האינטרנט היא קידום ממומן. מדובר בטכניקה מאוד וותיקה וגם מאוד מורכבת. אין מדובר במלאכת קידום פשוטה אותה יוכל כל בעל עסק לבצע בעצמו ללא כל קושי. קידום אתרים ממומן כרוך בהוצאות כספיות, בעבור כל הקלקה של הגולשים על מודעת הפרסום יש לשלם. בהתאם לכך, חשוב יהיה לבחור נכון את מילות המפתח, את עיצוב המודעה ואת דף הנחיתה. בתחום מורכב כמו קידום ממומן, ניסיון מקצועי בא לידי ביטוי בתוצאות טובות יותר.

קידום ממומן לאתרים חדשים

אחת הטכניקות המהירות ביותר בהן ניתן להגדיל את חשיפת הגולשים לאתרים חדשים היא קידום ממומן. מודעות הקידום ממוקמות בראש תוצאות החיפוש ללא כל תלות בתהליך ארוך של קידום אורגני. קיימים גולשים אשר מזהים כי מדובר במודעות פרסום ונמנעים מהן, אך קיימים גם רבים אחרים אשר אינם מודעים לכך. קידום אתרים ממומן מצליח להביא את התוצאות הדרושות לאותם בעלי אתרים חדשים, הגולשים נחשפים לתכני האתר ומסייעים לו להתקדם.

נדגיש כי קידום אתרים ממומן כדאי לשלב עם תהליך קידום אורגני מקצועי, שתי שיטות הקידום צועדות יחדיו, השילוב ביניהן הוא אשר מביא את התוצאות הטובות ביותר. קידום אתרים ממומן וקידום אורגני מתבססים על מחקר מילים מקצועי, בחירה נכונה של מילות המפתח היא אשר תוכל להביא את התוצאות ותעודד את כניסת הגולשים המתאימים אל האתר. מחקר מילים יש לבסס על אפיון נכון של קהל היעד ומילות המפתח המאפיינות אותו. כל הצלחה של קמפיין קידום ממומן מתבססת על בחירה נכונה של מילות מפתח.

כמה עולה קידום ממומן לאתר?

כאמור, בעבור כל הקלקה של גולש על מודעות הפרסום המובילות לאתר או אל דף נחיתה יש לשלם. סכומי הכסף נקבעים על פי רמת הביקוש לה זוכה כל מילת מפתח ויחסי ההמרה הפוטנציאלים בעבור אותה מילה. אנשי המקצוע הטובים בענף מצליחים לאתר מילות מפתח אשר מביאות עמן המרות כספיות וכניסות רבות אל האתר תוך תשלום מינימלי. הם משלבים בקמפיין מילות מפתח הכרוכות בעלות גבוהה רק כאשר העמוד מתאפיין ביחס המרה המצדיק זאת.

קידום אתרים ממומן הוא מקצוע לכל דבר, יש לתת לתחום את הכבוד הדרוש לו. בעלי אתרים אשר מנסים את מזלם בקידום הממומן ללא ייעוץ של איש מקצוע או לימוד מעמיק של התחום ימצאו עצמם מפסידים כספים במהרה. את הצעדים הראשונים בענף יש לבצע בצורה הדרגתית תוך קביעת תקציב כספי מתאים. עם בוא ההצלחה ניתן יהיה להעלות את הסכומים בהתאם.