האם בחירת הדומיין משפיעה על קידום אתר?

קודם כל חייבים להגיד, שדומיין זו התחלה של כל אתר. הרי זה פרמטר שלרב גולשים מכירים עוד לפני שהם נכנס לאתר. לגבי השאלה שנשאלת על השלכות של בחירת הדומיין, לא קיימת תשובה חד משמעית, מכיוון שתהליך קידום אתרים הוא מורכב ומושפע מכל כך הרבה גורמים, שלעתים קרובות משתלבות אחד עם השני, עד כדאי כך שלא ניתן לבודד את ההשפעה של אחד מהם. אבל עדיין אנשי דיגיטל חושבים שיש לזה השפעה אולי לא באופן ישיר אלא בעקיפין. לכן מומלץ לשים לב על מספר נקודות לפני רכישת דומיין.

בין המאפיינים שעליהם כדאי לשים לב תמצאו:

  • שם דומיין
  • גיל
  • היסטוריה ועוד.

כאשר מדברים על בחירת השם חייבים לשים לב, ששם יהיה לא ארוך מידי וקליט. עדיף שיהיה זהה עם שם הברנד שלכם או לפחות להציג את השירות או מוצר שאתם מציעים ללקוחות. בדיוק מאותה סיבה עדיף להימנע משימוש בדומיינים חינמיים. מומלץ לא להשתמש באותיות, שניתן להתבלבל בהן.

האם בחירת הדומיין משפיעה על קידום אתר

כאשר אנחנו מדברים על גיל, אז כאן כל אנשי בדיגיטל מסכימים פה אחד, שככל שדומיין וותיק יותר כך גם מערכות חיפוש יכבדו אותו יותר. זה אומר, שמערכות חיפוש, כמו גוגל יציגו את אתר עם דומיין וותיק במקומות יותר גבוהים מאשר אתר עם דומיין חדש, כמובן שמדובר על אתרים מתחרים באותה נישה. אם מדובר על דומיין עם וותק מאוד חשוב לבדוק גם באיזו נישה היה אתר לפני שאתם רוצים לרכוש את הדומיין. במידה ואתר הישן היה בנישה אחרת לגמרי כדאי שתשלקו את כדאות של הרכישה. זה אחד מפרמטרים שתוכלו לראות כאשר אתם בודקים את ההיסטוריה של דומיין. לצורך בדיקת גיל והיסטוריה ניתן להיעזר באתר שנקרא ארכיב.

לא פעם לפני רכישת דומיין מתעוררת שאלה: “באיזו סיומת לבחור?” האם יש לזה משמעות? נכון להיום מקובל לרכוש דומיין עם סיומת co.il  לאתרים, שהם מיועדים לקהל ישראלי ודומיין עם סיומת .com לאתרים שמיועדים לא רק לקהל ישראלי אלא יותר לקהל בינלאומי. מבחינת הקידום אין לזה כל כך משמעות. מקווים שמאמר עזר לכם להגיע להחלטה: האם בחירת הדומיין משפיעה על קידום אתר.

לסיום, נתמקד בעוד נקודה הקשורה לדומיינים – העברת אתר מדומיין אחד לאחר. זו שאלה מאוד נפוצה שניתן לפגוש אותה כמעט בכל פורום, שקיים בנשואים הקשורים לתחום הדיגיטלי. כפי שניתן לנחש, המעבר מדומיין אחד לאחר יכול לפגוע בקידום של אתר ברשתות החיפוש, אבל….. נציין, שזה אבל מאוד גדול, מכיוון, שבמידה ותהליך של העברה מדומיין אחד לשני נעשה בצורה מקצועית ומסודרת ההשפעה אמורה להיות זעירה מאוד. הרי ברור, שככל שעבדו יותר על האתר, כך יש יותר קישורים, שהם חלק משמעותי בתהליך קידום של אתר. במצב, שבו אתם מעבירים אותו לדומיין אחר, חלק מהקישורים הולכים לאיבוד וזה אכן יכול לגרום לירידה במיקומים. כך, שבמידה ויש לכם ברירה, עדיף להישאר עם הדומיין הישן ולא לעבור, אבל אם אופציה אחרת אינה מקובלת ואתם רוצים להחליף דומיין, תקפידו לבצע את זה בצורה מסודרת ומקצועית עד כמה שניתן.