אחת הפעולות החשובות ביותר בכל תהליך קידום אתרים היא אופטימיזצית תוכן ואופטימיזצית מבנה. זהו למעשה תהליך בו מותאמים מבנה האתר והתכנים שבו לדרישות של מנועי החיפוש, התהליך מאפשר למנועי החיפוש לקרוא טוב יותר את הנתונים באתר ולהעניק לו את כל הנקודות המגיעות לו. פעמים רבות, שגיאות במבנה האתר או כתיבת תוכן מביאות אתרים איכותיים מאוד למיקומים נמוכים במנועי החיפוש, אותם אתרים יוכלו להציג ביצועים הרבה יותר טובים בעזרת ייעוץ מקצועי של מקדם אתרים מבין דבר.

כיצד לבצע אופטימיזצית תוכן באתר?

התוכן הכתוב באתר הוא אמצעי ראשי להעברת מסרים לגולשים, רשת האינטרנט היא בעיקר מדיה כתובה, הגולשים מחפשים אחר מידע כתוב וכך גם מנועי החיפוש. כל בעל אתר מתבקש להפנים כי מנועי החיפוש מסוגלים לבחון את איכות התוכן ואת הערך המוסף אותו התוכן מעניק לגולשים. תוכן לא איכותי יפגע בדירוג האתר במנועי החיפוש.

בין הפעולות המתבקשות לקראת אופטימיזצית תוכן יש לבצע בדיקה של כל תכני האתר ולשלב בהם כמות מתאימה של מילות מפתח. רבים מבין בעלי האתרים כלל אינם משלבים בכתיבת התוכן מילות מפתח או מובילים את בניית האתר והכתיבה כולה סביב מילות המפתח בתחום. מחקר מילים מקצועי הוא שיקבע את מילות המפתח המתאימות ואת המינון בו כדאי לשלב אותן באתר. אופטימיזצית תוכן נכונה היא כזו אשר מתבססת על מילות מפתח בעלות סף תחרות גבוה מאוד ומילות מפתח המאופיינות בתחרותיות מעטה.

כיצד מבצעים אופטימיזציה למבנה האתר?

חווית הגולשים באתר מתבססת גם על המהירות והקלות בהן הם מצליחים להתמצא ולמצוא את מבוקשם. אתרים בהם הגולשים ומנועי החיפוש אינם מוצאים את הידיים והרגליים יזכו לדירוג נמוך. אופטימיזצית מבנה נחוצה באופן דחוף לשיפור תפוקת האתר והתייעלות. בעלי האתרים מופתעים לגלות כי בעזרת כמה שינויים פשוטים של אופטימיזצית מבנה ניתן לשפר פלאים את ביצועי האתר. את האופטימיציה במבנה יש לבצע במערכת הראשית ולעתים גם בכל אחד מהדפים באופן נקודתי.

מקדם האתר בוחר במבנה המאפשר לאתר לתקשר טוב יותר עם הגולשים ועם מנועי החיפוש, תוך שילוב עם אופטימיזצית תוכן חכמה, התמורה אותה יפיקו הגולשים מהאתר תשתפר פלאים. שתי הפעולות יחדיו : אופטימיזצית מבנה ואופטימיזצית תוכן, נחוצות למטרת קידום האתר. השוק הישראלי מאוד תחרותי, כל בעל אתר המבקש לעצמו מיקום גבוה בתוצאות החיפוש זקוק לפעולות קידום מקצועיות המתבססות תחילה על אופטימיזציה מלאה לאתר. אופטימיזצית מבנה היא צעד הכרחי לבניית תכנית קידום לטווח הארוך, תכנית קידום אשר מניבה תוצאות.